Poděkování

Šestý ročník máme, alespoň podle našeho soudu, relativně úspěšně za sebou. Samozřejmě víme, že ne vše se povedlo na 100% a sebekriticky musíme uznat, že dvouletá pauza v organizaci byla znát. Z původně přihlášených 60 závodníků se jich na start nakonec postavilo 46. Pro ně byla v letošním roce připravena mírně modifikovaná trať, kdy nejpatrnější změna byla ve způsobu výběhu sjezdovky. Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy se běželo přímo kolmo do kopce, se letos na vrchol sjezdovky stoupalo v serpentinách.

S nástrahami trati se v kategorii mužů do 35 let nejlépe vypořádal David Pašek z SDH Bohuslavice, který vyhrál s neskutečným časem 4:39,596 před druhým Rafalem Berezou z Polska a třetím, domácím borcem, Petrem Tešnarem. Kategorii mužů nad 35 let ovládl Miroslav Hanel z SDH Darkovice s časem 5:18,175, druhý skončil Leopold Hejneš z HZS Ostrava – Jih a třetí Miroslav Balada z SDH Bobrovníky. Ženy měly trať mírně ulehčenou, ale i tak to pro ně určitě nebyla procházka růžovým sadem. Kategorii žen vyhrála Nikola Stolařová reprezentující SDH Krmelín, s časem 6:10,194. Druhé místo obsadila Vladislava Kalná z SDH Jarcová a třetí skončila Denisa Izvorská hájící barvy SDH Metylovice. Výsledky ostatních závodníků najdete ve výsledkové listině.

Tímto bychom chtěli všem zúčastněným poděkovat, že v nás, i po dvouleté pauze, vložili svou důvěru. Doufáme, že jsme je nezklamali a že nás navštíví i v příštím roce. Slibujeme, že se ze všech sil budeme snažit, aby příští ročník byl alespoň o kousek lepší, než ten letošní. Pokud se vám letos něco nelíbilo a nebo právě naopak líbilo, tak budeme rádi, když nám o tom dáte vědět, ať už prostřednictvím emailu, naší stránky na facebooku a nebo jiným způsobem ze sekce kontakt.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na velké poděkování našim partnerům, bez kterých by se naše soutěž neobešla. Těmito partnery jsou: Ski areál Vaňkův kopec, Libros, Shyby.cz, Požáry.cz, Moravskoslezský kraj, obec Horní Lhota, Firefighter complex training, Starobělská domácí pekárna a Hostinec U Boříka.

Ještě jednou všem děkujeme a těšíme se na viděnou v roce 2018.